Jestem animatorką społeczno-kulturalną, innowatorką społeczną, trenerką, aktywistką i pedagogiem.

Skończyłam Animację społeczno-kulturalną na Uniwersytecie Warszawskim oraz Pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą i Nauczanie początkowe z wychowaniem przedszkolnym w Kolegium Nauczycielskim.

Przez 5 lat pracowałam w agencji badawczej, ale w związku z niskim poczuciem sensu i ogromnymi chęciami do działania w 2015 r. związałam się z NGO m.in. z Fundacją Zwalcz Nudę w której przez 3 lata byłam Wiceprezeską. Organizowałam tam m.in. gry miejskie, pikniki rodzinne, imprezy masowe, wydarzenia kulturalne i edukacyjne.

Lubię wymyślać nowe projekty i realizować je, pisać wnioski o granty. Od 2019 r. aktywnie uczestniczę w pisaniu projektów do budżetu obywatelskiego. Celem o którym myślę realizując i przygotowując projekty, jest zapewnienie bezpłatnej, powszechnej edukacji na wysokim poziomie z szacunkiem do dzieci w oparciu o relacje, dialog i obserwację w kontakcie z naturą i sobą samym, jak również budowanie przestrzeni do SPOTKANIA (z innym, z samym sobą, z bliskimi).

Jestem organizatorką (społeczną) i pomysłodawczynią wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych:

Realizuję moje autorskie projekty m.in.:

Jestem związana z Chórem Mam na Bemowie

Interesują mnie zaangażowane społeczności lokalne, partycypacja obywatelska, MAL-e i grupy kooperatywne.

Aktualnie jestem związana z Fundacją Sto Pociech

gdzie prowadzę grupy wsparcia dla mam, grupy wsparciowo-rozwojowe dla opiekunów z dziećmi do 2 roku życia, zajęcia outdoorowe w przyrodzie (forma zbliżona do leśnego przedszkola) „Leśne Szperaki” oraz szkolenia dla specjalistów i dla rodziców.

Podczas zajęć, które prowadzę, wykorzystuję różnorodne formy edukacyjne (sensoryczne, teatralne, ruchowe, plastyczne, muzyczne, zajęcia w naturze itp.). Jestem trenerką SmykoMultisensoryki. Ukończyłam szkolenie trenerskie „Urodziłam życie”.

Skończyłam roczne szkolenie dla Nauczycieli Przedszkoli Leśnych (prowadzone przez Fundację Fundusz Współpracy i partnerów), roczny program PROMENGO dla kadry zarządzającej organizacjami pozarządowymi (program FAOO).

W 2023 r. brałam udział w programie inkubacyjnym, mentoringowym i grantowym SocialTides Aspire Poland dla przedsiębiorców społecznych prowadzonym przez INCO dzięki wsparciu Google.org

W ramach inkubatora miałam możliwość rozwijać mój projekt „Rodzinny Klub Przyrodniczy – natura miejscem przygód”.

socialtides

Współpracuję z firmami eventowymi podczas wydarzeń teambuildingowych i integracyjnych. Jestem przekonana, że współpraca popłaca i że są różne możliwości otwarcia zamkniętych na pierwszy rzut oka drzwi.

     W 2024 r. zajęłam pierwsze miejsce otrzymując Warszawską Nagrodę Edukacji Kulturalnej w kategorii Środowisko Naturalne i Klimat za Rodzinny Klub Przyrodniczy – Natura Miejscem Przygód.

Nagroda została przyznana na jubileuszowej XV edycji WNEK za tworzenie bezpiecznej przestrzeni do autentycznego kontaktu z naturą, a przy tym budowanie wspólnoty i trwałych relacji między sąsiadkami, sąsiadami, dorosłymi i dziećmi oraz otaczającą ich przyrodą.

Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej to konkurs, którego głównym celem jest wyróżnienie lokalnych animatorek i animatorów kultury, edukatorek i edukatorów, nauczycielek i nauczycieli, artystów i artystek, aktywistów i aktywistek za najlepsze projekty, programy i działania z zakresu edukacji kulturalnej, które były realizowane w roku poprzedzającym aktualną edycję.

20241018_112254